Producenci
Nowości
Zobacz co nowego w tym tygodniu!
ORZECHY LASKOWE W CZEKOLADZIE MIX 200G
ORZECHY LASKOWE W CZEKOLADZIE MIX 200G
14,90 zł
szt.
NERKOWCE W GORZKIEJ CZEKOLADZIE 200G
NERKOWCE W GORZKIEJ CZEKOLADZIE 200G
16,90 zł
szt.
KIWI SUSZONE BEZ CUKRU 100G
KIWI SUSZONE BEZ CUKRU 100G
9,90 zł
szt.
PERSYMONA KAKI SUSZONE BEZ CUKRU 100G
PERSYMONA KAKI SUSZONE BEZ CUKRU 100G
9,99 zł
szt.
JAGODY GOJI PREMIUM 100G
JAGODY GOJI PREMIUM 100G
5,90 zł
szt.
MANGO SUSZONE BEZ CUKRU PŁATKI 100G
MANGO SUSZONE BEZ CUKRU PŁATKI 100G
8,80 zł
szt.
Nasza historia

Poznajcie naszą historię! Delikatesy Zdrowo w 2018 roku celebrowały swoje dziesiąte urodziny. Czy jesteście ciekawi jak stawialiśmy pierwsze kroki? Jeśli tak, przeczytajcie koniecznie o naszej miłości! 

Dokładnie tak - wszystko zaczęło się z miłości! Maciej - absolwent kierunku rekreacja i turystyka; i Joanna - absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej zakochali się w sobie.

On - pochodzący z krakowskiej rodziny kupieckiej, namówił wrażliwą humanistkę aby w czasie wakacji założyli stragan z owocami, aby móc zarobić na wymarzony wspólny letni wyjazd. Perspektywa pierwszych wspólnych wakacji dała im motywację do ciężkiej pracy na na placu targowym. Codzienne wyjazdy na giełdę rolniczą i troska o najwyższej jakości towar sprawiły, że na ich mały kram zaczęli wracać zadowoleni Klienci. Joanna przekonała Macieja, że powinni rozwinąć jego talent kupiecki - Maciej bowiem, handel ma we krwi!

Jego rodzina od lat pracowała na Starym Kleparzu w Krakowie. Dziadek słynął niegdyś ze sprzedaży jabłek oraz tego, że był duszą towarzystwa. Do dziś w rodzinie krążą opowieści o tym jak częstował wodą spod ogórków wracającego nad ranem z krakowskiego Rynku - spragnionego Piotra Skrzyneckiego; albo z kim to nie grywał za straganem w karty. W domu Macieja handel zawsze był obecny, a właściciel Delikatesów Zdrowo talent dobrego sprzedawcy odziedziczył w genach. Tradycje kupieckie w jego rodzinie sięgają połowy XX wieku. Na zamieszczonych poniżej zdjęciach z rodzinnego archiwum - możecie Państwo zobaczyć plac targowy mieszczący się nieopodal Rynku Głównego w Krakowie - Stary Kleparz. Na fotografiach można dostrzec worki pełne ziaren czy kasz, które i dziś znajdą Państwo w ofercie naszych Delikatesów. Tradycje wyniesione z domu zaowocowały w Macieju na tyle silnie, że wraz z żoną postanowili wspólnie je pielęgnować.

Joanna i Maciej sami o sobie mówią, że są jak "serce i rozum” - i być może to właśnie połączenie tych dwóch cech sprawiło, że znaleźli pomysł na pracę dla siebie. Zachęceni jej efektami postanowi samodzielnie wynająć lokal i tak oto w 2008 roku na krakowskim Placu Imbramowskim powstał niewielki sklepik, który nazwali “Fistaszek”. Sezonowe owoce na nowym miejscu zastąpiły orzechy, suszone owoce i zdrowa żywność . Na przełomie kolejnych lat Klienci coraz bardziej doceniali wyselekcjonowane produkty i zyskującą co raz większą popularność żywność ekologiczną, tym samym mobilizując właścicieli do ciągłego poszerzania asortymentu i skrupulatnego dbania o jego jakość.


Zapraszamy do sklepów stacjonarnych:

  • Plac Imbramowski lok. 30
  • Hala Targowa (Unitarg) lok. 6
  • Nowy Kleparz lok. H
  • Plac Targowy Beskidy lok 24

F.H. Joanna Watras Delikatesy Zdrowo
ul. Imbramowska 179
Plac Lokal 29/30
31-212Kraków
NIP: 5130155092
Telefon: +48 577 71 71 76

 

Ekologiczne opakowania

Ekologiczne Opakowania

Wysoka Jakość

Wysoka Jakość

Szybka Wysyłka

Wysyłka w 24h

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium